Preaload Image

EN Okulları Yabancı Dil Edinimi?

EN Okulları ilkokul öğrencilerinde temel olarak sağlam bir akademik yapı oluşturmayı hedefler. Yabancı dili ana dil gibi konuşturmayı hedeflerken öğrencilerine sorgulayarak öğrenmeyi ve hayatlarında ihtiyaç duyabilecekleri becerileri kazandırma prensibinden ayrılmaz. EN Okulları bünyesinde uygulanan öğretim programına istinaden tüm öğrencilerimiz yoğun bir şekilde yabancı dil eğitimi alırlar. Dört beceriyi hedef alarak dinleme, okuma, yazma ve konuşma (listening,reading,writting and speaking) becerilerinin yanı sıra öğrencilerimize düşünme (thinking) becerisini de katıp yabancı dili adeta yaşayan bireyler olarak yetişme imkanını sunuyoruz. Sınıflara göre değişiklik gösteren ders saatlerinin akademik dağılımların yanında akademik ders, uygulama dersi, yabancı dil öğretmeni ile uygulama dersi ve yabancı dil drama dersi olarak gruplandırarak farklı açılardan çocuklarımızın dil becerilerini düzenleyip geliştiriyoruz. 1. Sınıfın ilk sömestre sonunda tüm öğrencilerimiz basit diyalogları konuşur hale gelerek özgüveni yüksek yabancı dil yetisi etkin bireyler olarak yetişme yolunda ilk sağlam adımlarını atmaktadırlar.
EN Okulları öğrencisi hayatın doğal rekabeti içerisinde, yalnız olmadığını ve başarabilmeyi öğrenir. Attığı her adımda okulunun ona gerekli sosyal, kültürel, akademik ve psikolojik desteği sağladığını bilir.
Başarmak isteyenlerin adresi EN Okulları’nda her öğrenci bir birey, her birey özeldir. Her bir bireyin En iyi yaptığı bir şey mutlaka vardır. EN Okulları olarak biz bu noktaları keşfedip geliştirirken diğer becerilerini de eş zamanlı olarak geliştiririz ki gelecekte tam donanımlı bireyler olarak tüm öğrencilerimiz en iyi şekilde ülkemizi temsil edebilsin.
Maksimum 18 kişilik teknolojik donanımlı sınıflarda eğitim alan öğrencilerimiz akademik olarak donanımlı ve alanında uzman öğretmenler ile çalışma fırsatı bulurlar.
Okulumuzda ve Türkiye genelinde uygulanan yerli ve yabancı sınavlar ile dil becerilerini ülkemiz ve uluslararası alanda test etme imkanı bulurlar.
Türkiye genelinde yapmış olduğumuz periyodik deneme sınavları ile de almış oldukları eğitim ile kendi klasmanındaki bütün öğrenciler arasındaki yerini öğrenirken başarıya ulaşma adına daha da güdümleyici bir programa dahil olurlar.
Temel derslerin yanında zengin atölyeler ile okulun sadece akademik değil aynı zamanda sosyal bir platform olduğunu da keşfederler.

 

 

Neden EN Okulları ?

Çünkü EN Okullarında Öğrencimiz,

Kalabalık sınıflarda kaybolmaz.
Teknolojik imkânlar ile İnovatif bir Okulda okumanın Keyfini sürer.
Yurt içi ve Yurt dışı yapılan sınavlar ile objektif ve küresel bir açıdan kendini değerlendirir.
Gölge öğretmenleri aracılığı ile Akademik gelişimin yanı sıra Sosyal gelişimde de destek alır.
Bireysel ve Takım sporlarında Etkin bir eğitim alarak akademik başarısını spor başarıları ile de taçlandırabilir.Ayrıca il içi ve iller arası turnuvalarda yarışma şansı elde edebilir.
Sanat etkinlikleri ile yerli birer Picasso ya da Beethoven olabilir.
Seçeceği iki müzik aletinde hafta içi ve hafta sonu kulüplerindeki çalışma ve azmi ile profesyonel bir seviyeye gelebilir.
Seramik, heykel, ebru ve çizim gibi dallarda kendinizi geliştirebilir, sanatçı bir kimlik kazanabilir.
Tüm Bu etkinlikleri profesyonel olarak yapabilmenin yanı sıra hobi olarak da yapıp bu yolla deşarj olabilir.
Yapacak olduğu deneyler ile Tubitak ve yabancı yarışmalarda ülkemizi temsil edebilir.
Ana Okulundan Üniversiteye Kadarki zorlu süreçte kendini yalnız hissetmez tüm kademelerde destek alabilir.
Veli bilgilendirme sistemi ile anlık bilgi akışı sayesinde daha planlı ve daha başarılı olabilir.
Ülkemizde her gün büyüyen okullarımız ile Eğitime Gönül veren Kocaman Bir ailenin üyesi olabilir.

RobEN Kulübü Geleceği Tasarlıyoruz

Gelişen dünya ve innovasyon bakımında geri kalmayan öğrencilerimiz tüm alanlarda da en iyi olma yolunda olanaklara sahiptirler. RobEN Kulübü ile öğrencilerimiz temel kod eğitimi alarak, bilgisayarsız kod eğitimi ile başladıkları yolda daha sonraki adımda kodlama diline geçiş yaparlar. Yazılımsal gelişimini tamamlayan öğrencilerimiz Legolar ile yapmış oldukları kendi robotlarına kendi yazılımları ile yön vererek geleceğin öğrencileri olarak teknolojik girişimleri yerine getirirler. Öğrencilerimiz tasarımın yanı sıra yaratıcılık ve hayal güçlerini geliştirerek hem kendini hem de dünyaya olan bakışlarını geliştiririler. Bu kulübümüzün temelinde problem çözme, sistem kurma ve yenilik getirme prensipleri bulunur. Bizler de EN Okulları olarak öğrencilerimizi bu alanda tümüyle desteklemekte ve Bilim dünyasının Enlerini yetiştirme yolunda ilerlemekteyiz.

Eğlenceli bilim

Çocukların öğrenmiş oldukları formülleri ve bilimsel verileri deney ve gözlem ile pekiştirerek kalıcı öğrenme sağlaması hedeflenir. Merak duygusunun önü açılarak öğrenme ve keşfetmeye doğru yönlendirilen öğrenciler eğlenceli bilim atölyesi sayesinde kimyasal, biyolojik ve fiziksel deney yapabilme ortamlarında fen ve teknoloji derslerinde öğrendiklerini pekiştirirken ikinci ve üçüncü kademede görecek oldukları derslere de ön hazırlık yapmış olurlar.

EN Press Basılı Medya

Görsel medya okuryazarlığı ve Kitap kulüplerinin ortak çalışmaları ile oluşan okul gazetemiz okulumuzun daha iyi temsil edilmesi adına okulumuzda uygulanan eğitim, sanat, spor ve diğer çalışmaları anlatmanın yanı sıra bilimsel, sosyal ve güncel olayların da nabzını tutmaktadır. Bütün öğrencilerimize bu alanda görev düşmekte ve bütün kulüplerimiz kendilerini en iyi şekilde basına aktarma amacıyla ellerinden gelenin en iyisini yapmaktadırlar.